Dny otevřených ateliérů

28. a 29. září 2024

V Jihomoravském kraji již po čtrnácté zpřístupní někteří malíři, sochaři, grafici, keramici, kováři, šperkaři a představitelé mnoha dalších uměleckých profesí a řemesel své dílny a ateliéry, aby veřejnosti představili svoji práci. Do akce se zapojilo i vyškovské muzeum výtvarnou výstavou a doprovodným programem.

Muzeum Vyškovska, příspěvková organizace,  náměstí  Čsl. armády 475/2, Vyškov-Město, 682 01 Vyškov

Výstava Obrazy Aleny Cigánkové

sobota 28. 9. a neděle 29. 9. 2024 – od 10 do 17 h

Výtvarnice je aktivní členkou vyškovského maňáskového divadélka Sokolík, maluje krajiny, památky, staré ulice a také vytváří obrázky ze suchých květů.

Doprovodné akce:

sobota 28. 9. 2024 od 14 do 17 h

Pavla Kvasničková Máčelová z Velešovic – ukázky tvorby krojových součástí – malované mašle, voničky, věnečky tvořené z vlastnoručně vyráběných látkových květů, malované křestní roušky a další rukodělné výrobky.

neděle 29. 9. 2024 od 14 do 17 h

Povídání s malířkou  Alenou Cigánkovou, ukázky tvorby pro maňáskové divadlo Sokolík.

Vstup na výstavu obrazů Aleny Cigánkové a doprovodné akce zdarma, stálé expozice a ostatní výstavy – vstupné dle cenového výměru muzea.

Konkrétní informace o otevřených ateliérech a také autorech najdete zde

DOA 2024