Antonín Maloň a přátelé

9. 7. – 15. 9. 2024 velký výstavní sál Muzea Vyškovska

Loutky, hračky, dřevěné objekty a obrázky

Antonín Maloň /1953/ je brněnský řezbář a loutkář samouk. Mistrně pracuje se dřevem, ale i s kovem a dalšími materiály. Stal se dvorním scénografem Studia Dům režisérky Evy Tálské. Je stálým spolupracovníkem mnoha divadelních souborů, především bratrů Formanů, divadla Continuo, Líšeň, Kufr, do jejichž inscenací vytvořil řadu loutek a mechanických objektů. Mnoho jeho dalších výtvorů je rozeseto po celém světě. Je spokojen, když jeho objekty lákají návštěvníky k doteku, pohlazení a především k vyzkoušení jejich pohyblivosti. Jeho dřevěné objekty, loutky a mechanismy můžete nejen obdivovat, ale můžete si s nimi i hrát.

Výstavu doplňují hravé obrázky jeho dcery Johany Šidlové. Od malička něco vytvářela a časem jí k tvorbě obrazů přibyl ještě další koníček, šití plyšáků na zakázku podle dětských obrázků.

Antonín Maloň a přátelé