Dny evropského dědictví 2024

7. a 8. září 2024 v Muzeu Vyškovska a kapli sv. Anny se zahradou

V rámci Dnů evropského dědictví pro Vás Muzeu Vyškovska otevírá své dva vyškovské objekty – zámek a kapli sv. Anny se zahradou.

V prvním z nich si můžete zdarma prohlédnout stálé expozice, zámecké sklepení, výstavy Pronásledovaná církev za komunismu, Obrazy Aleny Cigánkové, Antonín Maloň a přátelé a Jak rozdojit kozla aneb proměny biologických teorií. Na nádvoří bude k vidění vystoupení skupiny historického šermu ARMET. Pro dětské návštěvníky jsme na sobotu připravili tvořivou dílnu.

V kapli sv. Anny máte možnost si prohlédnout jak samotnou kapli, tak výstavu Musil mnoha tváří, zahrát si pátrací hru Poklad v poušti a navštívit zahradu u špitálku s kinetickou fontánou od akademického sochaře Františka Svátka.

Muzeum Vyškovska – zámek

sobota 7. 9. 2024, otevřeno 09:00–17:00 hodin

Expozice keramiky 09:00–16:00 hodin

Tvořivá dílna pro šikovné děti

Zámecké nádvoří v 11:00 a ve 14:00 hodin

Vystoupení skupiny historického šermu ARMET

neděle 8. 9. 2024, otevřeno 09:00–17:00 hodin

Zámecké nádvoří v 11:00 a ve 14:00 hodin

Vystoupení skupiny historického šermu ARMET

Kaple sv. Anny a špitálek, Dukelská ul. 6, Vyškov

sobota a neděle 7. a 8. 9. 2024, otevřeno 09:00–17:00 hodin

V kapli sv. Anny je k vidění interiér s jedinečnou atmosférou dochovaných renesančních maleb z 16. století a také výstava Musil mnoha tváří, která představuje osobnost Aloise Musila jako muže mnoha tváří a rolí a také jako regionální osobnost, jejíž význam přesahuje hranice České republiky. Pro rodiny s dětmi ale i jednotlivce je k této výstavě připravena pátrací hra Poklad v poušti. Vydejte se s námi na cestu za pokladem ukrytým v truhlici a vyluštěte správný kód k jejímu zámku pomocí indicií získaných na výstavě Musil mnoha tváří. Návštěvu kaple můžete zakončit prohlídkou zahrady u špitálku s kinetickou fontánou od akademického sochaře Františka Svátka.

Bližší informace o stálých expozicích, výstavách a dalších akcích najdete na našich webových stránkách www.muzeum-vyskovska.cz

Dny evropského dědictví 2024