Nejkrásnější pohádky

11. 7. – 8. 9. 2024 Muzeum Bučovice

Interaktivní výstava Nejkrásnější pohádky zve děti do světa fantazie s ilustrovanými pohádkovými postavami v životní velikosti. Nejenom Sněhurka a 7 trpaslíků, Smolíček pacholíček žijící u jelena se zlatými parohy, Červená Karkulka v nebezpečném lese, Jeníček s Mařenkou, kteří se snaží obelstít zlou bábu v perníkové chaloupce, nebo Dlouhý, Široký a Bystrozraký, kteří pomáhají vysvobodit princeznu unesenou zlým černokněžníkem. Na děti čekají dětské stolní hry, stanoviště plné úkolů a zábavy, fotokoutek a především krásný pohádkový svět v podání malířky a ilustrátorky dětských knih Veroniky Balcarové. Možná znáte její roztomilé postavy a obrázky z knih Jiřího Žáčka, z dětských omalovánek nebo z oblíbeného časopisu Sluníčko, se kterým spolupracuje.

Nejkrásnější pohádky